Łączy nas powiat
Kontakt redakcja@glokalna.pl
Dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024, czwartek imieniny obchodzą: Mark, Jarosław

Paczków i Dżałabij rozbili ostrowski team

Miłośnicy Piłki Nożnej Krotoszyn przeszli kolejną rundę Okręgowego Pucharu Polski. W środę na własnym boisku pokonali OKS Ostrów Wlkp. 6:2. Cztery gole strzelił Jędrzej Paczków, a dwa trafienia dołożył Przemysław Dżałabij.

- Przed startem pucharowych rozgrywek rozmawialiśmy o awansie do czwartej rundy. Dzięki wygranej z OKS-em udało się zrealizować zakładany cel – oznajmił Michał Potarzycki, skrzydłowy MPN. Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla gospodarzy, którzy już w pierwszej minucie stracili gola. Sytuację sam na sam z Piotrem Półtoraczykiem wykorzystał Marcin Kolenda.

Miejscowi jeszcze przed przerwą załatwili sprawę, czterokrotnie pokonując ostrowskiego bramkarza. Najpierw, po krótkim rozegraniu rzutu rożnego, do wyrównania doprowadził Przemysław Dżałabij, a niedługo potem strzałem głową piłkę do siatki skierował Jędrzej Paczków. Obaj zawodnicy w pierwszej połowie ponownie wpisali się na listę strzelców. Na 3:1 trafił P. Dżałabij, a następnie J. Paczków wykorzystał rzut karny.

Po zmianie stron miejscowi mieli mnóstwo dogodnych sytuacji, ale udało im się pokonać golkipera OKS-u jeszcze dwa razy. Autorem obu bramek był J. Paczków. Ostrowianie odpowiedzieli trafieniem Błażeja Górnego i mecz zakończył się okazałą wygraną Miłośników 6:2.

- Dedykujemy to zwycięstwo Ryszardowi Idkowiakowi, który doznał groźnej kontuzji w pierwszym meczu pucharowym. Z całego serca życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia oraz konsekwencji i uporu w dochodzeniu do pełni formy. Ryszard jest ważnym ogniwem naszego zespołu i z niecierpliwością czekamy na jego powrót – podsumował M. Potarzycki.

Miłośnicy Piłki Nożnej Krotoszyn – OKS Ostrów Wlkp. 6:2 (4:1)

BRAMKI: 0:1 – Marcin Kolenda (1′), 1:1 – Przemysław Dżałabij (18′), 2:1 – Jędrzej Paczków (22′ głową), 3:1 – Przemysław Dżałabij (31′), 4:1 – Jędrzej Paczków (33′ karny), 5:1 – Jędrzej Paczków (55′), 5:2 – Błażej Górny (60′), 6:2 – Jędrzej Paczków (87′)

MPN: Półtoraczyk – Adamczewski, Szczupak (62′ Rozum), Waściński (72′ Nadstawski), Zasieczny – Nowak, Kolibabka (68′ Jańczak), Potarzycki, Berek – Dżałabij, Paczków

Kategoria: Sport