Łączy nas powiat
Kontakt redakcja@glokalna.pl
Dzisiaj jest: 3 maja 2024, piątek imieniny obchodzą: Maria, Mariola

Playarena znów w grze!

Bardzo krótką przerwę wakacyjną miały w tym roku zespoły rywalizujące w Playarenie. W drugi weekend sierpnia odbyła się inauguracyjna kolejka najpopularniejszej ligi piłkarskiej w kraju.

Jubileuszowy – dziesiąty – sezon ligowy przyniósł zmiany w regulaminie rozgrywek. Wzorem mistrzostw Polski zabroniono w czasie meczu stosowania wślizgów. Wyjątkiem są obrony piłki przed wyjściem na aut bądź wybicia z linii bramkowej. Dodatkowo w Pucharze Krotoszyna wprowadzono tzw. turbodogrywkę. W II lidze od tego sezonu spotkania poprowadzą sędziowie. Tym razem w rozgrywkach nie weźmie udziału koźmiński Pro-Met, który zakończył swoją działalność.

W pierwszej kolejce nie odbyły się mecze mistrza i wicemistrza. Pojedynki A Seree Tee-Strażnicy oraz Żubry-Igloo zostaną rozegrane w późniejszym terminie. Na fotel lidera jako pierwszy wskoczył Brodziak Team, pokonując po znakomitej grze zespół Hornets (9:3). Dzięki rewelacyjnej postawie Patryka Wciórki do przerwy było już 6:0. Po zmianie stron Brodziaki kontrolowały sytuację.

MTV wygrało 8:4 z LZS-em Kobierno-Tomnice, prowadząc do przerwy 5:1. Po dwa gole dla zwycięzców strzelili Damian Styś i Artur Nowak. Pewną wygraną zanotował też zdunowski Pancom, nie dając szans Albatrosom (7:3). Udany debiut zanotował sprowadzony z Pro-Metu Szymon Dąbrowski.

Tornado prowadziło z Dream Teamem 2:0, ale ostatecznie zakończyło konfrontację na tarczy, ulegając 3:4. Decydujący gol padł w samej końcówce po strzale z rzutu karnego.

Nad przebiegiem spotkań w tej kolejce czuwali sędziowie – Dominik Jędrkowiak i Piotr Stawowy. W drugiej serii najciekawiej zapowiadają się starcia Pancomu z AST oraz Tornado z MTV.

Kategoria: Sport