Łączy nas powiat
Kontakt redakcja@glokalna.pl
Dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024, piątek imieniny obchodzą: Marzena, Maria, Klaudiusz

Singliści walczyli o Puchar Starosty

W ostatni weekend sierpnia odbyły się XVII Mistrzostwa Powiatu Krotoszyńskiego w Tenisie Ziemnym w Grach Pojedynczych o Puchar Starosty Krotoszyńskiego. Organizatorem turnieju było Krotoszyńskie Towarzystwo Tenisowe.

Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach – do 45 lat, 45-55 lat oraz powyżej 55 lat. W najmłodszej grupie w półfinałach Paweł Owczarz ograł Filipa Jerzyka (6:4, 6:3), a Robert Rędzikowski pokonał Bartka Machnika (6:2, 6:2). Ten ostatni gracz zajął trzecią lokatę po zwycięstwie nad F. Jerzykiem (7:5, 3:6, 10:5). W finale R. Rędzikowski wygrał z P. Owczarzem (6:3, 6:2).

W pojedynkach półfinałowych kategorii 45-55 lat Waldemar Wronecki okazał się lepszy od Macieja Przewoźnego (6:4, 4:6, 10:8), a Wiesław Berger nie dał szans A. Kaźmierczakowi (6:1, 6:2). Na najniższym stopniu podium stanął M. Przewoźny, który pokonał A. Kaźmierczak (6:0, 5:7, 10:4). Triumfatorem został W. Wronecki, ogrywając w trzech partiach utytułowanego W. Bergera (6:1, 6:7, 6:3).

W najstarszej kategorii pierwsze miejsce zajął Jerzy Rędzikowski, który w finałowej konfrontacji ograł Marka Mastelierza (3:6, 6:4, 10:8). Nagrody najlepszym zawodnikom wręczył wicestarosta Paweł Radojewski.

- W imieniu zarządu KTT chciałbym podziękować staroście Stanisławowi Szczotce za objęcie patronatu nad kolejnymi mistrzostwami i ufundowanie pucharów. Gratuluję wszystkim zawodnikom sportowej postawy oraz dziękuję sponsorom za wsparcie rzeczowe - podsumował W. Wronecki.

Kategoria: Sport