Łączy nas powiat
Kontakt redakcja@glokalna.pl
Dzisiaj jest: 29 kwietnia 2024, poniedziałek imieniny obchodzą: Rita, Donata

Triumf Białorusina

W niedzielę przeprowadzono 33. Bieg Krotosa. Na dystansie 10 km najlepszy okazał się Białorusin Azat Rakipan. Marcin Witkowski z Krotoszyna zajął wysoką piątą lokatę.

Gdy seniorzy ruszyli na trasę biegu głównego, na stadionie miejskim odbyła się rywalizacja dzieci i młodzieży, o której napiszemy za tydzień.

Impreza toczona była w sprzyjających warunkach atmosferycznych, a czołowi zawodnicy osiągnęli znakomite rezultaty. Pierwszy linię mety przekroczył reprezentant Białorusi Azat Rakipan, który spędził na trasie 30 min. 53 sek. Miejsce drugie zajął Ukrainiec Viktor Nagivniak (31,14). Na podium znalazł się jeszcze rodak triumfatora Yurij Blahadiv (32,15).

Pozostałe lokaty w pierwszej dziesiątce obsadzili Polacy. Tuż za pudłem sklasyfikowano ostrowianina Piotra Taczkę (34,11). Pozycję piątą wywalczył najlepszy przedstawiciel powiatu krotoszyńskiego, na co dzień zawodnik Krotosza Krotoszyn, Marcin Witkowski (34,36). W ścisłej czołówce znalazł się też Marcin Kowalski. Krotoszynianin uzyskał czas 35,38, co dało mu dziesiąte miejsce.

W kategorii M 20-29 Witkowski był drugi, a Kowalski trzeci. Z kolei w stawce biegaczy, którzy nie ukończyli 19. roku życia, pozycję drugą zajął Bartosz Jarysz (Krotosz, 36,15). Czołową trójkę w kategorii M 30-39 zamknął inny krotoszynianin Krzysztof Maciejewski (36,40).