Łączy nas powiat
Kontakt redakcja@glokalna.pl
Dzisiaj jest: 4 maja 2024, sobota imieniny obchodzą: Monika, Florian

W Kobylinie najszybszy był reprezentant Ukrainy

Jak co roku 15 sierpnia w Kobylinie odbył się Bieg im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. 15-kilometrowa trasa XXVI edycji imprezy ponownie wiodła ulicami miasta. W biegu startowało blisko 250 zawodników i zawodniczek.

Zwyciężył biegacz z Ukrainy, Paweł Olijnyk (Budilux), który w ubiegłym roku był drugi. Triumfator uzyskał czas 46:41 i wyprzedził drugiego na mecie Pawła Ochala (Prefbet Śniadowo Łomża) o siedem sekund. Na trzecim stopniu podium stanął Adam Draczyński (Nowosolska Grupa Biegowa – Team Draczyński) z wynikiem 47:23.

W gronie kobiet najlepsza była Olga Ochal z czasem 52:38 (12. lokata w klasyfikacji generalnej), wyprzedzając Tatianę Rybałczenko (19. w klasyfikacji generalnej) z wynikiem 55:08 i Swietłanę Olijnyk (21. w klasyfikacji generalnej) – 55:25.

Spośród zawodników z naszego powiatu najlepiej spisał się kobylinianin Marcin Chlebowski, który uzyskał czas 55:44, co dało mu 22. miejsce. Jego team – Gladiatorzy – w klasyfikacji drużynowej uplasował się na drugiej lokacie. Z kolei czwartą pozycję zajął KS Krotosz.

Tradycyjnie prócz biegu głównego przeprowadzono biegi małe dla dzieci i młodzieży.