Łączy nas powiat
Kontakt redakcja@glokalna.pl
Dzisiaj jest: 3 maja 2024, piątek imieniny obchodzą: Maria, Mariola

Zwycięstwo krotoszyńskiego duetu

Waldemar Wronecki i Wiesław Berger triumfowali w turnieju tenisa ziemnego, zorganizowanym przez Pleszewskie Stowarzyszenie Tenisowe. W finale zawodów „na 102” krotoszyńska para pokonała 6:2, 6:4 rywali z Koźmina Wlkp. – Mirosława Borodo i Marka Masteliarza

W szranki stanęło siedem duetów. – Zgodnie z regulaminem każda z par musiała mieć łącznie ponad 100 lat. W naszym przypadku było to 101 – wyjaśnia W. Berger. – W fazie grupowej turnieju odnieśliśmy trzy zwycięstwa. Pokonaliśmy parę ostrowsko-kaliską 6:3, 6:2, a potem ograliśmy dwa teamy z Kalisza – 6:2, 6:2 i 7:6, 6:4.

Zwycięzcy grup spotkali się w finale turnieju. W. Wronecki i W. Berger w dwóch partiach wygrali z M. Borodo i M. Masteliarzem. – Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz organizatorom udanego turnieju. Po raz pierwszy z Wiesiem zagraliśmy wspólnie w duecie. Należy uznać nasz start za udany. Jesteśmy zadowoleni z naszej dyspozycji – podsumowuje W. Wronecki.

Kategoria: Sport